Gimnastyka Słowiańska

Regularne zajęcia dla kobiet

Regularna praktyka gimnastyki słowiańskiej dla kobiet

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywają w Polsce „gimnastyki orientalne” takie jak joga, tai-chi czy qigong. Kładziemy też coraz większy nacisk na piękno i kondycję naszych ciał, nierzadko zmuszając je do intensywnej pracy, jak przy aerobiku i crossfit. Forsowne ćwiczenia nie zawsze sprzyjają jednak wsłuchaniu się w nasze własne ciało.

Gimnastyka słowiańska Moc Strażniczki przeznaczona jest dla kobiet. Jest to synteza rodzimych słowiańskich praktyk, oparta na pracy z ciałem i myślami. Uwzględnia potrzeby żeńskiego ciała i pozwala spełniać je z całą delikatnością i uwagą. To szybki i przyjemny sposób pobudzenia aktywności, rozwoju oraz utrzymania elastyczności i wdzięku. Pomaga zestroić kobiecą energię, nabyć spokoju ducha i pewności siebie, obudzić kobiecy magnetyzm.

Korzyści z zajęć

Proste z pozoru ćwiczenia gimnastyki słowiańskiej, niosą za sobą duże oddziaływania na różnych poziomach:

 • wyciągają kręgosłup, likwidują bóle w tym obszarze
 • poprawiają postawę i chód
 • łagodzą lub całkowicie likwidują objawy napięcia przedmiesiączkowego
 • regulują gospodarkę hormonalną
 • przywracają poczucie szczęścia i dobrostanu
 • pozwalają na nawiązanie głębszego kontaktu ze swoim wnętrzem i swoim ciałem
 • pomagają dobrze przygotować ciało do ciąży i porodu

Prowadząca

Nazywam się Marta Danielowska. Fascynuje mnie umysł i dusza ludzka, dlatego na co dzień pracuję jako psycholożka i terapeutka biofeedback. Od wielu lat zgłębiam kontakt ze swoim ciałem i wnętrzem, próbując różnych ścieżek (m.in. metody Lowena, łagodnej bioenergetyki, mindfulness, śpiewu i pracy z głosem). Przełomowym dla mnie momentem było spotkanie z gimnastyką słowiańską, dzięki której odkryłam i wzmocniłam swoją wewnętrzną kobietę. Mam poczucie, że my jako kobiety żyjące w obecnym systemie, zatraciłyśmy kontakt z naturą, naszą cyklicznością, naszą wewnętrzną Boginią. Praktyka gimnastyki słowiańskiej pomaga mi odbudowywać tę więź. Jako instruktorka tej pięknej metody pragnę pomagać innym kobietom w odkrywaniu w sobie mądrości i energii naszych przodkiń. Swój warsztat doskonaliłam pod okiem niezrównanej Katarzyny Majak, egzamin na instruktorkę zdałam u Evy Byuksel. Od 2017 roku organizuję własne warsztaty jako Słowianka Krakowianka.

Informacje organizacyjne:

Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich kobiet - niezależnie czy miałaś już kontakt z tego typu zajęciami czy nie.

Będziemy spotykać się raz w tygodniu. Skupimy się na pracy z zestawem 7 ćwiczeń wyliczonym na dany dzień. Będzie także miejsce na kobiecy krąg, podzielenie się naszymi emocjami i wątpliwościami odnośnie praktyki gimnastyki.

 1. Koszt jednorazowych zajęć: 35 zł. Karnet 4 wejścia: 110 zł
 2. Zapisy: slowianka.krakowianka@gmail.com
 3. Na zajęciach ćwiczymy boso i bez biustonoszy (wtedy dużo lepiej pracują nasze gruczoły dokrewne).
 4. Weź ze sobą: chustę, luźny, wygodny strój, matę do ćwiczeń (jeżeli wolisz ćwiczyć na własnej), karty do ćwiczeń, jeśli takie posiadasz.