Kobiecy Dotyk

Krąg Kobiet

Kobiecy krąg

Zapraszamy do Kręgu Kobiety, które czują, że bliska jest im intencja zawarta w jego nazwie: Kobiecy Dotyk.

Zapraszamy Kobiety, które takiego dotyku potrzebują: chcą go dawać i brać.

Kręgi mają niezwykłą Moc.

Kręgi Kobiet. Kręgi Mężczyzn. Kręgi Mieszane. Kręgi Matek z Dziećmi.

Wszystkie łączy jedno: siadają w nich ramię w ramię osoby, których ranga jest równa.

Osoba zwołująca Krąg ma takie same - nie mniejsze i nie większe - prawa plus dodatkowo czuwa nad całością i strukturą Spotkania.

Nie ma tu terapeuty, trenera, coacha.

Są Osoby, które spotkały się, aby razem stworzyć Bezpieczną Przestrzeń na bycie razem i dzielenie się tym, czego każda z nich potrzebuje: w słowie, milczeniu i dotyku.

Dlaczego: "Kobiecy dotyk?

Teraz będzie bardzo osobiście - bo tego Dotyku zabrakło mi w dzieciństwie. Bo tego Dotyku szukałam całe życie. Nawet wtedy, gdy jeszcze nie wiedziałam, czego szukam.

Dotyku, którego wiele i wielu z nas nie dostało, bo nasze Mamy i Babcie go nie znały. I za którym wiele z nas tęskni.

Dotyku delikatnego, czułego, pełnego miłości.

Dotyku, który kojarzy się z Mamą i poczuciem bezpieczeństwa, który ogrzewa i rozgrzewa ciało i duszę.

Dotyku, który pozwala zatrzymać się na chwilę i odpocząć. Nasycić i nakarmić akceptującą obecnością innych Kobiet. Odpocząć od codziennej bieganiny, zadań i obowiązków.

Dotyku, wolnego od seksualności, choć z otwarciem również na nią. Trafniej byłoby więc powiedzieć, że wolnego od pożądania, ale ujmującego również tę sferę naszego życia.

Dotyku, który pozwala przyjąć siebie i tę Drugą w całości.

Zapraszam Cię więc do współtworzenia Bezpiecznej Przestrzeni Dotyku, Świętej Przestrzeni Odpoczynku. Do przyjmowania i obdarowywania Kobiecym Dotykiem.

O trzymających krąg

Aneta Boryczko

Nie bardzo umiem pisać o sobie, postaram się jednak zrobić to najlepiej jak umiem.

Zawodowo jestem counsellorką i terapeutką Gestalt. Najważniejsze obszary, w jakich pracuję to: kobiecość i męskość, relacja matka - córka, rodzicielstwo, fazy rozwojowe w życiu kobiety, kryzysy rozwojowe (w tym duchowy) i egzystencjalne, komunikacja i relacje, twórczość i kreatywność.

Prywatnie jestem kobietą, która wciąż na nowo uczy się spełniać we wszystkich rolach, jakie niesie życie i odnajdywać poza rolami. Krok po kroku odnajduję Naturę i uczę się swojego Ciała, od którego długo byłam bardzo daleko i coraz bardziej się nim cieszę.

Od zawsze piszę: wiersze i bajki, w tym terapeutyczne.

Osiem lat temu usiadłam w pierwszym Kręgu. Przez kilka lat trzymałam własny.

Ten, do którego Cię zapraszam, dojrzewał bardzo długo. Wygląda na to, że jest już gotowy, żeby się narodzić.

Renata Bartnikowska

Poproszona przez Anetę, bym usiadła obok w Tym Kręgu, poczułam się zaszczycona. Nie trzymałam dotąd kręgu, nie znałam zasad - zaufałam Jej i sobie. Zajęłam swoje miejsce, obok Starszej, która ma ma wiedzę i doświadczenie. Pytam siebie co ja mogę dać, wziąć? I jak to się stało, że jestem w tym miejscu? Myślę, że stało się tak, jak miało się stać. Jestem pewna, że w odpowiednim momencie spotykamy tych ludzi, których potrzebujemy ale i Oni spotykają nas i biorą od nas, to czego potrzebują. Wybieram iść za tym.

Stworzyłam RozWojownik, bo szukałam dla siebie miejsca - miejsca, w którym JA mogę być sobą, i w którym inne kobiety, mężczyźni i dzieci mogą WZRASTAĆ u boku ludzi "żywych", "czujących", "życzliwych". Tylko takich tu zapraszam. Aneta jest NIĄ z całą pewnością. Jestem jej wdzięczna, że wybrała mnie i to miejsce.

Sama jestem counsellorką Gestalt. Pomagam ludziom zobaczyć siebie i swoje życie, przyjąć je, zmieniać. To, co kiedyś uważałam za swoją największą wadę i nazywałam nadwrażliwością, dziś stało się moim zasobem - czuję, wzruszam się, boję, śmieję się i płaczę. Tą swoją prawdą mogę się z Wami dzielić.

Informacje organizacyjne

1. Krąg Kobiecy Dotyk będzie zwoływany raz miesiącu, w okolicach nowiu, od godz. 18.30-21.00. Może trwać nieco dłużej.

2. Prosimy o przychodzenie nie później niż 15 minut przed podaną godziną. Po zamknięciu drzwi nie będzie już możliwości dołączenia do Kręgu.

3. Ze względu na specyfikę Kręgu i fakt, że Trzymająca jest terapeutką, nie mogą w nim brać udziału osoby, które są jej Klientkami Terapeutycznymi lub były nimi w czasie ostatnich dwóch lat. Osoby, które dołączą do Kręgu, nie mogą też podjąć już u niej terapii.***

4. Zgłoszenia: ze względu na ograniczenia przestrzeni prosimy o zgłaszanie chęci udziału wysyłając sms na nr telefonu: 791038988 lub informację na messanger: https://www.facebook.com/gestaltanetaboryczko/

5. Donacja: prosimy o dobrowolne wpłaty na pokrycie kosztów. Proponujemy 15-20zł.

*** Do (Niektórych) Klientek Terapeutycznych.

Droga Klientko, wiem, że bardzo chciałabyś uczestniczyć w takim Kręgu. To także Twoje potrzeby stały się inspiracją do jego zwołania. Długo zastanawiałam się, czy to da się pogodzić: praca terapeutyczna i bycie razem w Kręgu, bez szkody dla Ciebie, dla mnie i dla Kręgu.

Kiedyś spróbowałam takiego rozwiązania i uważam, że było to błędem. Postanowiłam więc odrobić tę lekcję i zdecydowałam, że na ten moment tak będzie najlepiej.

Proszę więc Cię o zaufanie mi również w tej kwestii i głęboko wierzę, że znajdziesz bądź zwołasz swój własny Krąg.

26 października 2019 r.