Mindfulness

Sobotnie praktyki Mindfulness dla osób po kursie

Kurs mindfulness dla nauczycieli

"Kurs Akademia Mindfulness - Nauczyciel" skierowany jest do osób pracujących z dziećmi i młodzieżą: nauczycieli, wychowawców, pedagogów, psychologów, dyrektorów szkół, nauczycieli, a także rodziców.

Praca nauczyciela wymaga działania pod presją, wśród często sprzecznych oczekiwań i jest obciążona dużym stresem. Może to prowadzić do wypalenia zawodowego i wyczerpania sił. Również bycie rodzicem jest bardzo wymagające, o czym wie każdy kto został rodzicem. Praktyka Mindfulness wspiera odporność psychiczną, pomagając w utrzymywaniu równowagi.

O kursie

Na kursie praktykujemy uważność poprzez proste i głęboko działające ćwiczenia, które stopniowo wprowadzamy w swoje codzienne życie. Z ich pomocą uczymy się przerywać cykle niepokoju, stresu, czy zmęczenia.

Pierwszorzędne znaczenie ma regularna praktyka w domu, pomiędzy zajęciami. Pomagają w tym nagrania i materiały drukowane, a także lektura kolejnych rozdziałów podręcznika „Mindfulness. Trening Uważności”. W trakcie każdych zajęć będziesz miał/a możliwość dzielenia się swoimi doświadczeniami związanymi z praktyką, również tą domową.

Ponadto kurs jest równoznaczny ze szkoleniem „Dot-B Fundamenty” brytyjskiej Fundacji „Mindfulness in Schools Project” i ukończenie go pozwala uczestniczyć w organizowanych w Wielkiej Brytanii szkoleniach nauczycielskich, uprawniających do prowadzenia kursów Mindfulness dla dzieci i młodzieży

Prowadzący

Nasz kurs poprowadzi, w języku polskim Michael Sanderson - jeden z najbardziej doświadczonych nauczycieli Mindfulness w Polsce, nauczający dorosłych, dzieci i młodzież.

Jeśli w przyszłości chciał(a)byś uczyć młodzież Mindfulness, odbycie tego kursu umożliwi Ci udział w Szkoleniu Nauczycielskim Akademia Mindfulness dla Młodzieży (AMDM)

Informacje organizacyjne

  1. Zajęcia odbywać się będą w RozWojowniku, w godzinach 16-19.15 w następujących terminach: 17.02, 24.02, 9.03, 23.03, 6.04
  2. Cena kursu wynosi 750 zł. Zawiera wszystkie materiały wraz z książką "Mindfulness. Trening Uważności"
  3. Zapisy prowadzone są bezpośrednio przez Akademię Mindfulness na ich stronie
  4. Jeśli masz pytania do nas, zachęcamy do kontaktu: info@akademiamindfulness.pl | +48 518 764 918