Mindfulness

Sobotnie praktyki Mindfulness dla osób po kursie

Kurs MBSR

Akademia Mindfulness rozpoczyna nowy kurs MBSR - redukcji stresu oparta na Mindfulness.

"Mindfulness jest świadomym podejściem do życia. Oznacza bycie w autentycznym kontakcie ze sobą i bezpośrednie doświadczanie teraźniejszości. To przede wszystkim proces kierowania uwagi na przeżycia dziejące się tu i teraz, bez koloryzowania, osądzania i wartościowania.

W czasie kursu MBSR uczymy się obserwować swój oddech, odczucia, emocje, myśli, impulsy płynące z ciała oraz zewnętrzne bodźce i staramy się przyjmować je otwarcie, z ciekawością. W ten sposób zyskujemy nową perspektywę i przejrzystość w postrzeganiu bieżącej sytuacji. Kształtujemy też umiejętność bycia w zgodzie ze sobą w codzienności takiej, jaką ona naprawdę jest.

Mindfulness Based Stress Reduction (MBSR) to najstarszy i najbardziej rozpowszechniony na świecie program nauki Mindfulness. Został stworzony w 1979 r. w USA przez Jona Kabat-Zinna z myślą o pacjentach, którym lekarze nie mogli pomóc w cierpieniu związanym z chronicznym bólem fizycznym. Szybko zaobserwowano jednak, że jest skuteczny w przypadku wielu innych trudności, takich jak nadmierny stres, fobia społeczna, poczucie wypalenia, a także różnorodnych dolegliwości psychosomatycznych."

Praktykę prowadzi nauczycielka Akademii Mindfulness - Maja Pelc.

Więcej informacji o kursie oraz formularz zapisu znajdziesz tutaj.

Terminy oraz zapisy

Najbliższe terminy zajęć w RozWojowniku:

  • 22 lut. 2020, godz. 10-17.00
  • 07 mar. 2020, godz. 10-17.00
  • 21 mar. 2020, godz. 10-17.00
  • 28 mar. 2020, godz. 10-17.00
  • 04 kwi. 2020, godz.10-17.00

Zapisy prowadzone są bezpośrednio przez Akademię Mindfulness na ich stronie.