Ukoić Wewnętrzne Dziecko

Cykl 6 warsztatów rozwojowych online 23.09-28.10.2020

Przeszłość, która się dopomina

Ludzie mówią czasem, że nie chcą wracać do swojej przeszłości. Wolą nie rozgrzebywać ran, zapomnieć. Nie mówią o swojej historii. Niestety dawne, niespełnione potrzeby, nieopłakane smutki, niewykrzyczana złość nie znikają. Mogą nie istnieć świadomie, być pomijane werbalnie, ale są. Wyrażają się w napiętym ciele, trudnościach w związkach, w wysiłku hamowanej frustracji, wszechobecnym smutku, niejasnych pretensjach. Być może w przebłyskach świadomości pojawiają się wtedy pytania: Czemu ja to sobie robię? O co mi chodzi? Czemu tak się zachowuję, przecież wiem, że to nie jest ok.

Dzieje się tak dlatego, że gdzieś w głębi nas żyje mały zraniony chłopiec lub mała dziewczynka, którzy doświadczyli cierpienia. Być może chłopiec starał się ochronić mamę lub spełnić jej oczekiwania i zasłużyć na jej czułość. A może dziewczynka ze wszystkich sił starała się być grzeczna, bo wtedy mama lub tata obdarzali ją akceptacją. Być może w domu był alkohol lub przemoc, a może brakowało miłości? Jakkolwiek było w Twoim przypadku, ta historia potrzebuje zostać uznana - być może razem z nią porzuciłeś/łaś kawałek siebie i teraz czas po tę część wrócić.

Jak będziemy pracować

Zamknięta grupa

W czasie warsztatu będziemy pracować w zamkniętej grupie na Facebooku. Obowiązuje w niej poufność i pewne zasady, takie jak szacunek, brak zgody na dawanie rad i ocenę. Sprawia to, że dzielenie się historiami jest bezpiecznym i wspierającym doświadczeniem.

Webinar - wiedza

Raz w tygodniu będzie webinar, w czasie którego przekazujemy wiedzę. Jego celem jest zawrócenie Cię do wspomnień i refleksji nad Twoją przeszłością. Opowiadamy co powinno się w danym wieku wydarzyć i jakie mogą być konsekwencje, jeśli się nie wydarzyło. Być może dzięki temu zobaczysz siebie w innym świetle. Lepiej zrozumiesz przyczyny swoich trudności. Wszystkie webinary będą dostępne na grupie przez cały czas jej istnienia.

Ćwiczenia

Po każdym webinarze zaproponujemy Ci kilka ćwiczeń, które możesz wykonać samodzielnie lub w parze z wybranym uczestnikiem grupy. Ta część jest dobrowolna i wykonujesz ją w swoim tempie.

Medytacje

Na koniec pracy z każdym okresem rozwojowym (noworodek, przedszkolak, wiek szkolny, adolescencja) będzie medytacja, której celem jest integracja całego procesu. Ogromnie zachęcamy do przejścia całej ścieżki.

Kilka słów o prowadzących

Renata Bartnikowska, RozWojownik

Założycielka RozWojownika - nowohuckiego centrum rozwoju. Counsellorka i terapeutka Gestalt.

Przez wiele lat była w intensywnym procesie rozwoju, kształcenia się jako counsellorka oraz we własnej terapii, co stało się fundamentem jej podejścia do pracy z klientami.

Ceni kryzysy jako kluczowe momenty rozwojowe, dające szanse na zmianę. Rozumie trudność związaną z byciem "w tym" miejscu i opór. Zachęca do uznania go, a nie od razu przekraczania. Szanuje indywidualne tempo pracy wynikające z wiedzy jak bardzo się między sobą różnimy - nie ma jednego rozwiązania dobrego dla każdego.

Bazą jej narzędzi jest Gestalt, ale czerpie z takich podejść jak NVC, Lowen, Proces Tworzenia (Anny Brandysiewicz), medytacja, wizualizacja, metafora. Uwielbia pracę z przyrodą.

Paweł Bartnik, Wibronika

Właściciel i terapeuta w gabinecie Wibronika, współwłaściciel firmy Indo-Explorer, instruktor nurkowania i canyoningu, wieloletni mieszkaniec i znawca wyspy Bali, tata Maksia:)

Pasjonat duchowych podróży i spuścizny pozostawionej nam przez duchowe braterstwa starożytnych cywilizacji Egiptu, Azji i Ameryk, w postaci Wiedzy Uniwersalnej. Ponad siedem lat spędził w Azji Południowo-Wschodniej zgłębiając duchowość Hinduizmu wyspy Bali i innych pierwotnych wierzeń Indonezji. Wcześniej przez wiele lat związany z ruchem Różokrzyżowców, niosących wiedzę i tajemnice Katarów. Studiował także przekazy nauk Taoizmu i Buddyzmu. Od lat poza codzienną pracą terapeutyczną w gabinecie zajmuje się organizacją „Wyjazdów z rozwojem” – których głównym celem jest poznawanie naszego duchowego, ziemskiego dziedzictwa i wykorzystywanie tej wiedzy w podróży do wnętrza siebie.

Informacje organizacyjne

  1. Będziemy z Wami od 23 września do 28 października 2020. W tym czasie możecie na żywo uczestniczyć z nami w 6 webinarach (do zobaczenia także później). Daty webinarów: 23.09, 30.09, 7.10, 14.10, 21.10, 28.10.2020.

  2. Pomiędzy webinarami będzie czas na wykonanie ćwiczeń oraz medytacji.

  3. Będziemy codziennie obecni na grupie by odpowiadać na Wasze pytania i Was wspierać w tym procesie. Będziemy także aktywnie moderować grupę i dbać o bezpieczeństwo.

  4. Koszt tego 6-cio tygodniowego cyklu warsztatów prowadzonego przez Renatę i Pawła to 350 zł.

  5. Prosimy o płatność z góry: w gabinecie u któregoś z nas lub na konto: Renata Bartnikowska, 93 1140 2004 0000 3102 3641 4703. W tytule przelewu podaj imię i nazwisko uczestnika oraz nazwę użytkownika na Fb żebyśmy mogli zaprosić Cię do naszej grupy.