Vedic Art

O mnie

Nazywam się Aneta Kamińska i jestem nauczycielką Vedic Art od 2013 roku. Odbyłam dwa kursy przygotowujące do dyplomu nauczyciela tej metody.

Malowanie z serca, gdyż tak najprościej określam Vedic Art, towarzyszyło mi od 12 roku życia, gdy malowałam swoje marzenia i emocje, nie mając nawet pojęcia o tej metodzie, ani o tym, że kiedyś będę się tym zajmowała.

Vedic Art jest dla mnie sposobem na relaks, indywidualną terapią, narzędziem pomocnym do spełniania marzeń, jednym ze sposobów na twórcze i spełnione życie oraz okazją do spotkania z innymi.

Co możesz uzyskać dzięki warsztatom

Vedic Art - metoda samorozwoju poprzez malarstwo

Dzięki niej naturalnie, z łatwością i przyjemnością sięgamy do pełni naszego potencjału, który posiada każdy człowiek, i który jest unikalny. Stajemy się bardziej rozluźnieni, zrelaksowani i kreatywni, przez co możliwe staje się doświadczanie radości, spokoju, miłości oraz wielu innych pięknych jakości, których pragniemy.

Kontakt ze sobą

Podczas malowania łączymy się z tą częścią siebie, która najczęściej jest niedostępna, gdy żyjemy w pośpiechu, gdy odczuwamy lęk lub porównujemy się z innymi ludźmi. Malując jesteśmy w przestrzeni serca, w kontakcie z intuicją. Bywa także, że dostajemy cenne wskazówki jak dokonać tego, czego pragniemy. Wiemy co mamy robić, mimo, że przed chwilą doświadczaliśmy natłoku myśli lub nie umieliśmy podjąć decyzji.

Transformacja trudności i poczucie wolności

Na płótnie, w bezpieczny sposób możemy wymalować nasze trudne doświadczenia, emocje i nękające nas sprawy, niejako oddając je i czując ulgę. Bezpiecznie, gdyż jest to osobiste doświadczenie - nie musimy o tym nikomu opowiadać. Jeśli jednak poczujesz taką chęć lub potrzebę, to chętnie Cię wysłucham.

Rozwój kreatywności

Vedic Art jest sposobem na poczucie się wolnym, niczym nieskrępowanym człowiekiem. Umożliwia dostęp do naszego wewnętrznego dziecka, które tylko czeka na sposobność bycia twórczym w zabawie.

O metodzie

Metodę Vedic Art stworzył Curt Kallman, inspirując się Vedami. Opiera się na 17 zasadach, które stopniowo są wprowadzane podczas warsztatów. Metoda jest uniwersalna, ponadczasowa i międzykulturowa. Nie trzeba być adeptem żadnej szkoły malarskiej, żeby doświadczyć jej dobrodziejstwa.

Mogłabym tu napisać wiele, jednak wiem, że najważniejsze będzie Twoje osobiste doświadczenie w trakcie zajęć, do którego serdecznie Cię zapraszam :)

Zdjęcia pochodzą ze strony

Regularna praktyka

Proponuję regularne, cotygodniowe spotkania, popołudniowe, które będą częścią dłuższego procesu. Przejdziemy w nim przez wszystkie 17 zasad, które będę kolejno wprowadzać. Dając sobie cotygodniową dawkę relaksu, zabawy i kreatywności utrwalamy je w naszym codziennym życiu.

Mam nadzieję, że spotkania staną się inspiracją do samodzielnego malowania w domu, w ogrodzie, na plaży? A może zaprosisz do uczestnictwa w warsztatach swoich bliskich? Może Wasze prace wypełnią domową przestrzeń, przypominając proces twórczości, doświadczania i dobrą zabawę?

Informacje organizacyjne:

  1. Zajęcia Vedic Art odbywać się będą regularnie we wtorki o godzinie 18.00. Zapraszamy wcześniej, od 17.30 celem rozmowy, wyciszenia się i przygotowania miejsca pracy - rozłożenie folii, farb, wybranie miejsca, przygotowanie podobrazia etc.
  2. Prosimy o zapisy za pomocą telefonicznie lub przez SMS: 698-672-436 lub przez Messengera: m.me/NowohuckieCentrumRozwoju
  3. Inwestycja: Jednorazowy udział to koszt 30 zł/ osobę.
  4. Potrzebne Ci będą przybory do malowania. Na początek polecam dowolne farby. Mogą być również kredki. Potrzebne jest też podobrazie lub kartka papieru. Na miejscu dysponujemy kredkami i papierem.
  5. Nie musisz się zastanawiać nad tematem pracy przed zajęciami - każdy jest dobry do malowania, a nawet brak tematu.
  6. Po ukończeniu kursu 17 zasad otrzymujecie certyfikat ukończenia kursu Vedic Art i możecie rozpocząć drugi etap – pogłębiony. Praca jest bardzo indywidualna, malujecie we własnym tempie.