Zgrana para

Cykliczne spotkania dla par

Mit drugiej połówki jabłka

Czy aby stworzyć udany związek wystarczy spotkać odpowiednią osobę? A jak już się ją znajdzie, to wszystko się samo ułoży? Czy to naprawdę wystarczy?

Pozwólcie, że zadam Wam kilka pytań:

  • Ile razy kłócicie się o to samo, tracąc nadzieję, że w końcu się dogadacie?
  • Czy masz czasem wrażenie, że ta druga osoba Cię nie słyszy, nie rozumie, a może nawet specjalnie postępuje wbrew Tobie?
  • Czy zdarza Ci się tracić nadzieję w sens wspólnego bycia razem?
  • Czy gryziesz się czasem w język, myśląc, że lepiej nic nie mówić?

Zainwestuj w relację

Jako terapeutka wiem, że nierozwiązane problemy się piętrzą i powodują powolną korozję związku. Może nie od razu, ale z czasem, zaczynamy tracić nadzieję na bycie zrozumianym, tracimy zainteresowanie tą drugą osobą, przestajemy słuchać, pytać.

Marek i ja jesteśmy parą już od 15 lat. Wielokrotnie myśleliśmy o rozstaniu i mamy za sobą historie burzliwych kłótni i poruszających zachwytów nad sobą i swoim związkiem. Kilkukrotnie szukaliśmy wsparcia i zawsze wiele z takich spotkań wynosiliśmy. Jakiś czas temu wypłynęliśmy na "spokojne wody" naszego wspólnego bycia, choć oboje wiemy, że jeszcze wiele przed nami - wciąż się uczymy, różnimy, przeżywamy konflikty.

Czujemy, że mamy wiele do dania. Znamy różne narzędzia i mamy za sobą wiele życiowych doświadczeń. Ja jestem counsellorką Gestalt, Marek coachem. Jesteśmy jak słońce i księżyc i mimo różnic, które widać w nas na pierwszy rzut oka, chcemy być ze sobą i rozwijać nasz związek.

Z tego miejsca zapraszamy Was do grupy rozwojowej dla par nakierowanej na poznawanie siebie, siebie nawzajem i budowanie "pomostów" w swoich relacjach. Będziemy się uczyć jak słuchać, patrzeć i mówić, by to nie raniło, tylko wspierało relację. Będziemy poznawać swoje potrzeby i uczyć się je wyrażać w duchu szacunku dla drugiej osoby.

Warsztaty będą prowadzone w konwencji Gestalt. Oznacza to, że będziemy wspólnie wykonywać ćwiczenia, by potem je omawiać. Nie będzie to jednak przestrzeń terapeutyczna.

Mam też nadzieję, że wspólnie stworzymy bezpieczną przestrzeń, w której będzie miejsce na autentyczność, w tym także na rozmowy o tym, co trudne.

Informacje organizacyjne

  1. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu. A przewidziany czas to 2,5 godziny. Pierwsze odbędzie się 20 marca o godzinie 18.
  2. Pracujemy w grupie oraz parach. Będzie czas na rozmowę, refleksję, naukę wspierającej komunikacji, doświadczenia oraz ich omówienie.
  3. Inwestycja: 100 zł/ para. Płatność na miejscu.
  4. Zapisy przez SMS - Renata, tel. 698 672 436 ( ze względu na pracę rzadko się do mnie dodzwonicie, więc podajcie proszę swoje dane).
  5. Liczba miejsc ograniczona do 6 par. Decyduje kolejność zgłoszeń.