Terapeuci Gestalt

Wiedzieć co blokuje życie jest zadaniem każdego z nas - Fritz Perls

Terapeuci Gestalt w RozWojowniku

Terapeuci dla Lasu to akcja, w ramach której część dochodów z terapii jest przeznaczana na tworzenie i opiekę na Lasem na Zawsze.

Renata Bartnikowska

Jestem counsellorką Gestalt. Od 10 lat podążam ścieżką rozwoju i Gestaltu.

Doceniam kryzys jako moment, który niesie ze sobą potencjał zmiany - to w kryzysie i trudnościach wyraźniej słyszymy głos naszych potrzeb i zyskujemy szansę, by za nim podążyć. By lepiej siebie poznać, zrozumieć i o siebie zadbać.

Mam ogromny szacunek dla ograniczeń i doświadczanych trudności, dla niechcianych, nieakceptowanych "miejsc" w sobie. Wierzę, że terapia może pomóc wtedy, gdy obie strony terapii zbudują bezpieczne warunki do wspólnego bycia ze sobą, bez potrzeby chowania czy unikania tego, co naprawdę istotne. Sama tego doświadczyłam i tym chcę się dzielić. Ciekawi mnie świat innych ludzi i ich doświadczenie, sposób myślenia i odczuwania. Lubię spotkania i rozmowy, cieszą mnie zmiany, nowe pomysły i doświadczenia.

Ukończyłam Kurs Umiejętności Interpersonalnych i Podstaw Pomagania, 3-letnią Szkołę Gestalt oraz mnóstwo kursów i warsztatów różnych modalności. Lubię cykliczne formy warsztatów - wiem, że proces potrzebuje czasu, czasem wielu powtórzeń, by oswoić trudności, obawy, nieufność. Prowadzę cykle warsztatów dotyczęce poczucia własnej wartości, granic oraz Wewnętrznego Dziecka. Ten ostatni jest moim ukochanym - uważam, że każdy z nas potrzebuje ukoić swoje wewnętrzne rany, by tworzyć szczęśliwe i zdrowe relacje. W RozWojowniku prowadzę również gestaltowskie warsztaty o komunikacji dla par oraz dla rodziców.

Prywatnie jestem mamą i żoną. Lubię przyrodę i odzyskuję kontakt z nią historie, mądre książki i filmy, piękne wnętrza i przedmioty. Jestem miłośniczką zielonego koloru :)

Pierwsze spotkanie z Renatą

Na pierwszym spotkaniu po prostu się poznamy. Porozmawiamy o Twoich potrzebach, trudnościach oraz osobistych celach. Wspólnie postaramy się sprawdzić czy jestem w stanie pomóc, czy jestem osobą, przed którą chcesz się otworzyć, z którą chcesz pracować. Decyzję o wspólnej pracy, możesz podjąć po kilku pierwszych spotkaniach. Zwykle 3-4.

Jeśli zastanawiasz się nad wizytą, napisz do mnie, zadzwoń lub po prostu wybierz pasujący Ci termin wizyty. Moje dane kontaktowe:

+ 48 698 672 436, renata.bartnikowska@gmail.com

Mariusz Niemyjski

Jestem 40 letnim mężczyzną. Mężem, tatą piątki dzieci. Mam psa i kota oraz ogródek warzywny. Mam wykształcenie awiotechniczne (mógłbym serwisować samoloty), prawnicze i 15 letnie doświadczenie pracy w korporacjach finansowych na szczeblach zarządczych. Prowadzę rekolekcje dla Rodzin w ruchu Spotkania Małżeńskie. Jestem counsellorem, terapeutą Gestalt.

Ukończyłem 4 letnie Szkołę w Centrum Counsellingu Gestalt w Krakowie, współpracujące z Instytutami Gestalt we Florencji oraz Gestalt BodyWork w Cagliari. Mam za sobą proces terapii własnej. W celu zachowania należytych standardów pracy regularnie korzystam z superwizji.

Tematy z którymi pracuję

 • cele i problemy zawodowe, rozwój
 • kryzysy osobiste, małżeńskie, rodzicielskie
 • stany depresyjne, lęki
 • trudności w radzeniu sobie z emocjami (złością, agresją, smutkiem, poczuciem winy)
 • stawianie granic, uniezależnienie się od rodziców, dzieci, przyjaciół, przełożonych
 • trudności w relacjach (w ich znalezieniu, utrzymaniu, zachowaniu zdrowego dystansu)
 • poczucie, że jesteś gorszy, nie radzisz sobie, brak ci talentów
 • trudne doświadczenia – śmierć bliskiej osoby, rozwód, poronienie, trudny poród i połóg, wypadek, choroba, praca obarczona wysokim ryzykiem

Jak wygląda współpraca?

Pierwsze trzy spotkania są to konsultacje, w czasie których:

 • poznajesz mnie by zdecydować czy odpowiada Ci mój sposób pracy, mówienia, czy możesz mi zaufać
 • opowiadasz na czym polega problem/problemy
 • ustalamy kontrakt (pisemny albo ustny) który określa zakres i cel terapii oraz zasady, na które oboje się zgadzamy

To Ty decydujesz:

 • co jest problemem
 • jaki sposób rozwiązania problemu chcesz wybrać
 • jak długo chcesz uczestniczyć w terapii

W czasie terapii robisz i mówisz to, co chcesz (i możesz) – to Twój czas.

Pierwsze spotkanie z Mariuszem

Praca terapeutyczna to wspólna podróż. Jako terapeuta tworzę bezpieczną przestrzeń, dzięki której wysiądziesz na chwilę z pociągu, którym jedziesz i przyjrzysz się temu, co trudne w Twoim życiu. Wtedy możesz podjąć decyzję, co wybierasz na dalszą drogę – czy wsiadasz do tego samego pociągu, czy może zmieniasz środek transportu, cel a może tylko przesiadasz się do innego wagonu.

Jest to dla mnie fascynująca przygoda, wielka odpowiedzialność i ogromny zaszczyt, gdy ktoś zaprasza mnie do wspólnego przejścia jakiegoś kawałka życia razem.

Zapraszam do kontaktu: Mariusz Niemyjski, tel. 510 029 444 oraz mariusz.niemyjski@gmail.com

Pracuję we wtorki w godzinach 7-13 oraz w czwartki w godzinach 14-21.